تاریخ انتشار: 98-03-25 07:03:06 شنبه
نمایش: (139)

40 میلیون گران شد، 2 میلیون پایین آمد؛ تیتر: ریزش قیمت ها !!!

بازار خودرو فاجعه باراست و تمام. همه به این موضوع آگاهیم، اتفاقات سال گذشته و خصوصا یک ماه اخیر را میدانیم و توضیج دوباره ی آن از حوصله این متن خارج است.
اما به آخرین و البته تنها (!) اقدام مسئولین در راستای برگشت آرامش به بازار خودرو بپردازیم.
سایت های خرید و فروش مجازی خودرو در چند روز گذشته اقدام به حذف قیمت ها کردند و این حرکت از ابتدای این هفته در بازار خودرو نمود پیدا کرد. 
نخستین روز هفته یعنی شنبه 14 اردیبهشت ماه بازار خودرو با یک شوک نسبتا زیادی روبرو شد. از تعداد معاملات کاسته شد و بیشتر خودرو هایی که در صف مراکز شماره گذاریی حضور داشتند خودروی خود را در هفته قبل قولنامه کرده بودند. 
روزهای بعد تعداد آگهی ها رفته رفته بیشتر شد و آگهی های قبلی به روز شدند. در پنجره ی قیمت آگهی ها عبارت " توافقی " نوشته شده ولی در متن برخی آگهی ها می توان قیمت هم مشاهده کرد.
همچنین دسته بندی سایت ها علیرغم عدم نمایش قیمت همچنان قابل استفاده هستند و با انتخاب " ارزانترین " همچنان می توانید آگهی های ارزان تر را پیدا کنید و با تماس تلفنی قیمت را جویا شوید.

بی انصاف نباشیم، این حرکت بی تاثیر نبوده و حداقل ثباتی کوتاه مدت درقیمت ها ایجاد کرده است.
قیمت هایی که در بازار خودرو های داخلی گاها تا روزانه 5 میلیون افزایش پیدا می کردند، حالا 3 4 روزی می شود که افت چند میلیونی هم تجربه کرده اند که یعنی این راه، برای جلوگیری از افزایش قیمت ها راه حل کوتاه مدت خوبی بوده است و تا حدودی موفق.
اما بحث ومسئله ی اصلی نباید فراموش شود؛ انگشت اتهام در این مورد ابتدا به سمت برخی رسانه ها بر می گردد.